Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Gdy młodzi podejmą już decyzję o wzięciu ślubu, wtedy okazuje się, że mają wiele spraw do załatwienia. Znalezienie sali, sukni ślubnej czy garnituru, do łatwych nie należy. W ferworze przygotować należy także znaleźć czas na zaproszenie gości. I tutaj stajemy przed dylematem: jak zaprosić gości? Wszak i tutaj możemy popełnić faux pas, goście mogą poczuć się urażeni i odmówić przybycia na tę uroczystość. Rodzajów zaproszeń jest wiele, zatem co wybrać, by nie żałować.

Zaproszenia ślubne papierowe, czyli klasyczne rozwiązanie w prostym wydaniu

Większość młodych idzie na „łatwiznę” i po prostu wybiera zaproszenia papierowe, które można kupić w każdym sklepie z sukniami ślubnymi, czy sklepie papierniczym. Owszem nie jest to zła opcja, ale bądźmy szczerzy dosyć pospolita, szczególnie gdy wybierzemy proste zaproszenia na ślub z dwoma gołębiami. Owszem taki rodzaj zaproszeń ma też swoje zalety. Otóż zaletą jest niska cena. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić możemy zdecydować się na zamówienie zaproszeń papierowych przez internet, gdzie cena często jest jeszcze niższa. Inną opcją jest wykonanie zaproszeń samodzielnie.

Własnoręcznie wykonane zaproszenia – hit czy kit?

Jedno, co można powiedzieć o własnoręcznie wykonanych zaproszeniach, to to, że wykonanie ich jest bardzo czasochłonne. Trzeba kupić specjalny papier, pasmanteryjne dodatki odpowiednie dziurkacze, a także wykrojniki, czy nawet całą maszynę tnąco-wycinającą. Czyli tak naprawdę, jeżeli chcemy, aby zaproszenia wyglądały oryginalnie i estetycznie, nie mamy co liczyć na to, że na nich zaoszczędzimy. Jednak na pewno takie zaproszenia mogą być wyjątkowe pod warunkiem, że mamy wyobraźnię oraz talent. W innym przypadku lepiej zdecydować się na gotowe zaproszenia. Jeśli koniecznie zależy Wam na ręcznie wykonanych, to możecie również takie zakupić. W internecie nie brakuje ofert osób, które zawodowo zajmują się wykonywaniem ozdób i scrapbookingiem. Można zastanowić się również czy warto wybrać zdjęcie na którym umieszczane jest zdjęcie młodej pary. Takie rozwiązanie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zatem odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeśli zakochani mają naprawdę ładne zdjęcia wykonane w trakcie sesji narzeczeńskiej, to taka opcja może być całkiem ciekawa, ale tak naprawdę wszystko zależy od projektu.

Zaproszenie telefoniczne – wypada czy nie?

Bywają sytuacje, że rodzina mieszka bardzo daleko, zatem dotarcie do nich jest bardzo trudne lub niemożliwe. Koszty są zbyt duże, a dodatkowo trzeba poświęcić na to bardzo dużo czasu, którego się nie ma. Jak w takiej sytuacji zaprosić gości na wesele? Otóż pierwsze, co się kojarzy, to zaproszenie telefoniczne. Są i tacy, którzy zapraszają gości SMS-em. Jednak bądźmy szczerzy jest to największe faux pas jakie można popełnić. W takiej sytuacji jedyną słuszną opcją jest wysłanie zaproszenia listem, choć tak naprawdę narzeczeni powinni wybrać się osobiście z wizytą, wszak nawet daleka podróż nie jest wymówką, gdyż goście będą musieli pokonać taką samą trasę na ślub. Zatem, jeżeli zależy nam na obecności gości, to musimy oczywiście poświęcić się i wybrać nawet w daleką podróż. Jednak musimy tutaj pamiętać, aby wcześniej zapowiedzieć się, gdyż wizyty z zaskoczenia nie są dobrym wyborem.

Coś nowoczesnego, ale czy dla każdego?

Coraz popularniejsze stają się zaproszenia w formie filmów. Otóż narzeczeni nagrywają filmik, w którym zapraszają gości. Najlepiej, aby taki filmik był spersonalizowany, co sprawi, że zaproszenie będzie unikalne. Trzeba pamiętać, że takich filmików nie warto publikować na Facebooku, nawet jeśli skierujemy go tylko do wybranych, gdyż nie będzie to mile widziane przez niektórych, a ponadto nie wszyscy posiadają konto na portalu społecznościowym. Warto nagrać zaproszenie na pendrive i wybrać się osobiście z takim filmikiem, a więc wybrać dwa rodzaje zaproszenia bezpośrednie i elektroniczne. Duże znaczenie ma oczywiście sama jakość. Takie zaproszenie nie może być nagrane zwyczajnie na telefonie komórkowym. Najlepiej, gdy taka forma zaproszenia wykonana jest przez profesjonalistów. Trzeba liczyć się z tym, że koszty takiego przedsięwzięcia są wysokie. W sytuacji, gdy krewni mieszkają za granicą ich zaproszenie na ślub jest utrudnione. W takim przypadku najlepiej skorzystać z nowoczesnych technologii, nagrać filmik i wysłać płytę lub pendrive pocztą, jeśli osoba zapraszana jest dosyć młoda, to można ewentualnie taki filmik przesłać za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Bo wybór zaproszenia ma znaczenie

W życiu trzeba być odważnym. Nie należy też kierować się tylko tym, co myślą inni lecz zawsze mieć swoje zdanie. Dlatego wybór rodzaju zaproszeń nie powinien być dla narzeczeństwa trudny. Oczywiście powinni oni wybrać jak najbardziej wygodną dla siebie opcję, pamiętając przy tym, by nie urazić innych. Dla miłośników klasyki polecamy więc proste zaproszenia papierowe, które są ponadczasowe. Jeżeli lubimy oryginalność możemy decydować się na zaproszenie w formie filmiku, nagrane na pendrive bądź płytę CD. Taka opcja nie jest jednak polecana, jeżeli goście to osoby starsze, gdyż mogą one uznać to za nietakt, a taka opcja może im się zwyczajnie nie spodobać. Gdy goście rzeczywiście mieszkają bardzo daleko i dojazd jest trudny bądź też bardzo kosztowny, to warto wtedy zdecydować się na nowoczesne zaproszenia w elektronicznej formie. Na samym końcu należy też pamiętać, że jeżeli wybieramy klasyczne zaproszenie, wysyłamy je pocztą, to nie należy wybierać modelu z brokatem, który zwyczajnie brudzi. Zaproszenie można również dobrać do stylu w jakim odbywa się wesele. Zatem może być to zaproszenie w kowbojskim stylu czy też glamour.

Podobne artykuły

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019