Wybór sukni ślubnej

Każda kobieta już jako mała dziewczynka czeka na ten jeden wyjątkowy dzień w życiu, kiedy to będzie wyglądała jak najprawdziwsza księżniczka. Kiedy w końcu nadszedł ten czas, kiedy znalazła mężczyznę swoich marzeń z którym zamierza spędzić resztę swojego życia, zaczyna się okres trudnych przygotowań do ślubu. Najtrudniejsze często okazuje się dobór sukni ślubnej. Każda panna młoda, myśląc o swojej sukni myśli tylko o tym, że chce być ona najpiękniejsza na całej sali, wyróżniającą się. Z tym drugim raczej nigdy nie ma problemu, ponieważ sama suknia jest już wyróżniającą.

Krok po kroku z doborem sukni

A na ślubie oczy wszystkich skierowane są właśnie na pannę młodą. Idealny model, mimo pomocy świadkowej, konsultantek ślubnych, mamy, sióstr, wcale nie jest prosty. Tym bardziej że fasonów jest naprawdę wiele. Istnieje kilka kroków do których musimy się dostosować aby w tym ważnym dniu wyglądać jak najbardziej wspaniałe. Pierwszą rzeczą jest to, że suknia koniecznie pasować musi do stylu oraz osobowości przyszłej panny młodej. Po drugie musi posiadać ona odpowiednią tkaninę. Po trzecie, kolor sukni musi pasować do odcienia skóry, ale na tym najlepiej znają się konsultantki ślubne i to ich ocenie warto się poddać. Dość istotne jest również to, aby sprawdzić czy nasza wymarzona suknia jest wygodna. Musimy przecież spędzić w niej całą noc. Po pierwsze warto się w niej ruszać, przejść. Wtedy wszystko się okaże. Warto również zwrócić uwagę na to, że w przypadku sukien ślubnych moda nie jest wcale najważniejsza. Przyszła panna młoda powinna wybrać suknie w której czuje się najpewniej i najpiękniej, taką w której czuję się sobą. Niektóre panny młode decydują się na wybór sukni jedynej w swoim rodzaju, najbardziej oryginalnej jaką widziały w swoim życiu.

Podkreślanie osobowości

Czasami warto jest postawić na swoją osobowość oraz haryzme. Naprawdę warto jest podkreślać swoją osobowość, tym bardziej że tak naprawdę kobiety są najpiękniejsze wtedy, kiedy naprawdę są sobą i pokazują to bez odrobiny skrępowania. Kolejną rzeczą o której warto jest pamiętać jest to, że naprawdę dobrym pomysłem jest mierzenie wielu sukni. Być może wydaje nam się że w czymś nie będziemy wydawać najlepiej. Nie koniecznie! Być może jeśli to przymierzymy, przeżyjemy ogromne zakończenie. Być może suknia którą baliśmy się przymierzyć okaże się naszą wymarzoną. Istnieje również wiele wskazówek jakimi przyszła panna młoda powinna kierować się w wyborze sukni ślubnej oraz dodatków do niej. Na pewno nie powinna wybierać ona tej sukni sama ponieważ zawsze przyda się parę obiektywnych osób które będą potrafiły doradzić odnośnie tego, w czym wyglądamy korzystnie a ci najlepiej na nas nie leży. Warto zawsze mówić takim osobom co nam się podoba przez co dojść można do ostatecznego kompromisu dzięki czemu wszyscy będą zadowoleni. Oczywiście chodzi tutaj głównie o zadowolenie panny młodej, ponieważ to ona w tym czasie jest najważniejsza. Ważny w doborze sukni ślubnej jest oczywiście również jej styl, a także krój i kolor czy też materiał oraz ozdoby. Wariantów i możliwości jest oczywiście bardzo wiele. Warto jest przejrzeć internet czy tez ślubne katalogi które potrafią inspirować.

Nie bać się przymierzać

Przymierzajmy suknie, które nam się podobają. Każda kobieta w tym istotnym dniu chce wyglądać przecież jak najbardziej prześlicznie. Suknia ślubna nie powinna być rodzajem przebieranki ale uwydatnieniem osobowości panny młodej, czyli niejako pokazaniem jej największych zalet, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Idealna suknia ślubna ma na celu zatuszowanie niedoskonałości swojej właścicielki. Musi być przy okazji ona wygodna, ponieważ uroczystość ślubna ma wiele części, a ta suknia musi sprawdzić się w każdej z nich. Jedna z trudniejszych rzeczy to oczywiście dopasowanie koloru sukni do cery kobiety. Co ciekawe mimo że białe suknie ślubne są już tradycją, panny młode decydują się również na inne bardziej odważne kolory, przykładowo na czerwień. Mogą być to również suknie w kolorach pastelowych, przykładowo błękitne lub też różowe. Uznaje się, że suknie ślubne powinny być wybierane przez kobiety na około pół roku przed ślubem. Pierwszym czynnikiem zmierzającym do tego jest waga panny młodej, kora w między czasie może ulec zmianie. Ponadto jeśli suknia ślubna zostanie zakupiona dużo wcześniej, a potencjalną panna młoda zobaczy nagle nowy fason sukni, i stwierdzi że żałuję że zajęła się tym tematem zbyt wcześnie, będzie szkoda wydanych na ten cel pieniędzy. Jeśli kobieta ma już konkretne wyobrażenia odnośnie sukni, łatwiej będzie jej później zdecydować się na konkretny jej model. I nie ma nawet opcji aby wybór tak ważnego elementu ślubu pozostawić sobie na ostatnią chwilę, ponieważ firma krawiecka, późniejsze przymiarki i poprawki mogą nie zdążyć z całością organizacji. Przygotowując się na wizytę w salonie super ślubnych najważniejsze jest zadbanie o odpowiednią bieliznę a także o buty na wysokim obcasie. Można również wykonać sobie delikatny makijaż, aby wiedzieć jak wtedy suknia dopasowana będzie do naszej twarzy. Nie zaszkodzi odpowiednie zadbanie o siebie i o swój dobry humor i pozytywne nastawienie do całej sprawy. Jak już wcześniej było wspomniane suknia ślubna poszukiwana powinna być nie później niż trzy miesiące przed ślubem oraz nie wcześniej niż pół roku przed nim. Wybór sukni ślubnej nie jest wcale prostym tematem i należy zdać sobie sprawę dość wcześnie, jeszcze przed samym rozpoczęciem poszukiwań. Nie należy również w salonach przymierzać wszystkich sukien ślubnych ponieważ jest ich tam zdecydowanie zbyt dużo oraz nie ma to żadnego sensu, ponieważ pewnie większość z nich nawet nie będzie nam pasować. Poza tym zajęłoby to po prostu zbyt dużo czasu, nie warto.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019