Wybór sali na przyjęcie weselne

Wesele to ogrom poszukiwań. Jak wybrać idealną sale na wesele, to bardzo ważne pytania które koniecznie zadaje sobie każda przyszła para młoda. Wybierając sale weselna warto zrobić to trochę wcześniej ponieważ trzeba ją koniecznie zarezerwować ze wcześniejszym przedziale cenowym. Co za tym idzie, należy wcześniej wpłacić zaliczkę. Generalnie w przygotowaniach do wesela jest tak ze wszystkim. Przyjęcie weselne to zdecydowanie najbardziej kluczową kwestia w przygotowaniach całego wesela. Pierwszą istotna rzeczą jest to, że musimy zdecydować się na kolejny termin, oraz na konkretny rodzaj sali, może być to przecież wszystko. Możemy zdecydować się na zamek, na tradycyjną sale, zwyczajna i prosta, na wesele w plenerze, gdzie również ten plener musimy wynająć. Możliwości może być naprawdę bardzo dużo. Sala weselna musi spełniać oczywiście oczekiwania pary młodej ale również i gości. Należy pamiętać oczywiście o tym, że podejmując decyzję o ślubie, o sali trzeba myśleć natychmiast. Dzieje się tak ponieważ wynająć ją trzeba co najmniej w dwu letnim wyprzedzeniem.

Powaga kwestii weselnych

Jest to rzecz jasna jedna z najważniejszych poruszanych kwestii w czasie przygotowań do najważniejszego dnia w życiu każdego człowieka. Wielkość sali weselnej zależeć musi oczywiście od tego, ilu gości weselnych postanowiliśmy zaprosić. Dlatego ważne jest również zrobienie najpierw listy gości weselnych. Jest to absolutna podstawa do dalszych przygotowań do wesela. Sal pasujących dla większej liczby gości weselnych jest oczywiście dużo mniej niż tych mniejszych sal. Trzeba więc pamiętać 9 rezerwacji wolnych terminów z jak największym wyprzedzeniem. Cóż, parze młodej zazwyczaj zależy również na tym, aby aby sala weselna nadawał się do zabawy tanecznej. Muszą znajdować się tam oczywiście stoły dla gości ale również i parkiet, aby posiłki i tańce odbywały się na jednej sali. Niekoniecznie również każdy lokal organizuje przyjęcia wyłącznie w soboty. O tym również warto jest pamiętać. Niekoniecznie więc trzeba się decydować na od bycie się ślubu właśnie w tym dniu. Mimo iż właściwie jest to najbardziej popularny czas na ślub i wesele. Ciekawostką o jakiej warto tutaj wspomnieć jest to, że zazwyczaj dzieje się tak, że mniej więcej osiemdziesiąt procent gości, których postanowiliśmy zaprosić na wesele, faktycznie się na nim zjawia. Niestety, na weselu zazwyczaj nie zjawia się około dwudziestu procent z wszystkich zaproszonych, z czego niestety jedni z nich informują parę młoda o tym kilka dni przed wesele albo czasem nawet wcale o tym nie informują. Dlatego też nie warto jest podawać zawyżonej liczby gości, bardziej warto jest ją zmniejszyć, i tak wszyscy się nie stawią, byłoby to wprost dziwne z gdyby wszyscy zaproszeni się zjawili. W innym wypadku para młoda niestety musi ponosić całkowicie niepotrzebne koszty za nie przybyłe osoby. Jest to zbędne i zdecydowanie niepotrzebne. Niestety nawet kłopotliwe. Jeżeli chodzi o wybór sali weselnej należy pamiętać o tym, że nie może być ona za mała ani za duża. Po pierwsze goście weselni nie mogą ocierać się o siebie w środku, siedzieć na sobie przy stołach, zwłaszcza przy tańcu. Co więcej możliwe że jeszcze gorszą alternatywą jest wybór zbyt dużej sali weselnej, ponieważ wtedy goście rozpraszają się, nie spędzają ze sobą tyle czasu, co również nie jest dobre i nie sprzyja dobrej zabawie. Kolejną rzeczą którą warto się zająć jest oczywiście odpowiednie oświetlenie. Wybierając lokal należy więc sprawdzić, czy po zmroku jest możliwość stworzenia tam odpowiedniego nastroju. Im jest więcej światła na sali, to na pewno bardziej pomaga to fotografowi, jednakże nie koniecznie musi to zupełnie podobać się gościom. Być może lepiej bawili by się oni przy nico ciemniejszym oświetleniu.

Gustowne urządzenie wnętrza sali

Gustowną rzeczą jest również zapalenie świec, które zdecydowanie tworzyć będą niesamowity nastrój. Sala weselna wybrana przez parę młodą powinna również spełniać się dobrze w całkowitym odniesie co do akustyki. Jest to o tyle ważne, że po prostu wpływa w dość poważny sposób na całość zabawy, oraz na to jak goście odbiorą całe urządzone przez parę młodą przyjęcie. Ważne jest to również przy rozplanowaniu gdzie fani zaproszeni goście będą siedzieć, ponieważ jeśli ktoś nie lubi głośnej muzyki, czyli przykładowo ciocie, wujkowie czy też dziadkowie i babcie, powinni oni siedzieć tam, gdzie hałas jak najmniej będzie do nich docierał.

Ciekawostki o parkietach

Muzyka nie powinna ich ograniczać, poza tym pomimo muzyki goście powinni mieć możliwość porozmawiania ze sobą. Kolejną rzeczą o której nie każdy wie jest to, że drewniany parkiet na który możemy się zdecydować jest to, że potrafi on pochłaniać dźwięk. Pozwala on przy okazji na swobodną rozmowę bez wzajemnego przekrzykiwania się. Płytki natomiast roznoszą dziek po całej sali, co raczej nie jest dobre. Istotną salą, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej jest to, czy posiada ona klimatyzację. Podczas zabawy, podczas tańca jest bardzo gorącą. Szczególnie dlatego, że zazwyczaj przyjęcia weselne odbywają się latem lub też wiosną, przez co po prostu jest już wtedy cieplej, również na zewnątrz. Nie chcemy przecież, aby zaproszeni przez nas goście większość czasu spędzili a zewnątrz, ponieważ w środku na sali nie będą mieli oni po prostu czym oddychać i będzie im za gorąco. Warty uwagi dla gości zwłaszcza jest oczywiście wygląd sali, zarówno ten wewnętrzny jak i wygląd zewnętrzny. Ludzie zawsze zwracają uwagę na wygląd. Dlatego sala musi być naprawdę ładna, wręcz bajeczna. Warto również zastanowić się nad tym w jakim miejscu dokładnie marzy am się to przyjęcie, czy wolimy raczej zgiełk miast czy też wiejskie zacisze. Możliwości generalnie jest dużo.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019