Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Mówi się że muzyka naprawdę potrafi łagodzić obyczaje. Należy jednak potrafić dobrać odpowiednia muzykę. Zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę na potrzeby wesela. Jedno jest pewne, musi ona zadowolić wszystkich przybyłych gości. Muzyka musi zostać dobrana w taki sposób, aby na parkiecie stale nie brakowało tańczących gosci. Od tego zależy oczywiście zespół muzyczny jaki zdecydujemy się zatrudnić do tego celu. Takie zespoły mają naprawdę dużo zleceń, zwłaszcza jeśli są naprawdę dobre. Dlatego też na zatrudnienie i umówienie się z wybranym przez siebie zespołem należy skonsultować się i umówić dużo wcześniej. Jeśli chcemy aby nasza zabawa weselna była niezapomniana, zaraz oprócz jedzenia które zostanie na nim zaserwowane, należy zadbać właśnie o muzykę. Uroczystość jaką jest wesele musi być przecież niezapomnianą zarówno dla gości jak i dla samej pary młodej.

Popularne utwory na przyjęciach weselnych

Pierwszym typem utworów popularnych na przyjęciach weselnych są piosenki typu biesiadnego. Warto wcześniej stworzyć dla siebie i dla zespołu listę hitów. Warto również podpytać wcześniej gości jaką preferują goście, aby móc zaspokoić potrzeby każdego z nich. Każdy gość musi wrócić z wesela zadowolony, na tym zależy każdemu nowożeńców. Jeżeli chodzi o tradycyjne polskie wesela, oczywiście nie może ono powieść się bez tego typu piosenek. Są one niejako traktowane jako weselne przyśpiewki. Są popularne, cieszą się również dużym zainteresowaniem. Można być również pewnym, że tego typu utwory na pewno spodobają się starszym pokoleniom. Nasi dziadkowie, babcie będą bardzo zadowoleni, ponieważ zazwyczaj nie słuchają oni i nie znają nowoczesnych utworów, a poza tym starsze piosenki kojarzyć im się będą z czasami ich młodości. Kolejną również rzeczą nad którą muszą zastanowić się przyszli państwo młodzi jest to, jaki utwór powinno się wybrać na pierwszy taniec. Jest to najważniejsza piosenka na pierwszy taniec, która jest właściwie najważniejsza na całej weselnej imprezie. Pierwsza rzeczą nad którą należy się zastanowić jest to, czy chcemy aby piosenka ta wywodziła się z repertuaru polskich artystów, czy też zagranicznych. Po drugie czy chcemy aby była to piosenka wolna czy też szybka. Możemy również zdecydować sie na mix kilku piosenek.

Piosenki polskie czy zagraniczne?

Jeżeli chodzi o pochodzenie piosenek, uważa się że naprawdę warto zdecydować się na romantyczną polską piosenkę, ponieważ polskich hitów jest naprawdę bardzo dużo, są one piękne, ciekawe oryginalne. W muzyce weselnej chodzi głównie o to, aby goście sami rwali się do tańca słysząc ulubione hity, powalające przeboje, czy to stare, czy nowe. Muzyka musi spełniać oczekiwania wszystkich zaproszonych gości. Należy więc stworzyć listę, na której umieścimy piosenki które na pewno muszą zostać puszczone. Stworzenie tego typu listy być może nie należy do najłatwiejszych a przy okazji jest dość czasochłonne jednakże warto, naprawdę warto to zrobić. Jeżeli chodzi o piosenki typu disco polo, wiele ludzi zarzeka się, że ich nie toleruje, jednakże nie oszukujmy się, większość ludzi zna te piosenki i lubi się przy nich bawić. Wielu ludzi nawet nie wyobraża sobie zabawy bez piosenek disco polo. Jest wiele zespołów tego typu cieszących się w naszym kraju ogromną popularnością. Nie ma możliwości, żeby na weselu zabrakło tego typu muzyki, chyba że państwo młodzi po prostu sobie tego nie życzą. To zdarza się rzadko, ale jednak się zdarza.

Hity disco polo

Wiele utworów disco polo to prawdziwe hity których ludzie słuchają na codzień i które ludzie nucą i śpiewają sobie na codzień. Przy tej więc muzyce na pewno bawić się będzie zdecydowanie większość gości. W dużej mierze to właśnie od muzyki zależy to, czy goście będą dobrze się bawić. A przecież każdy, i panna młoda i Pan młody chcą, żeby chwalono ich wesele. Najlepiej jest oczywiście jeśli państwo młodzi mają kontrolę nad tym, co grać lub puszczać będzie wynajęty przez nich zespół muzyczny. Należy starać się unikać wielu popularnych błędów w tym temacie. A niestety zdarzają się takie błędy dość często. Przykładowo pierwszym błędem jest oczekiwanie przez gości na całą ceremonię w cichy. Nie każdy lubi się stresować gdy przybywa na uroczystość wcześniej i czekając na jej Rozpoczęcie słyszy jedynie głucha ciszę. Muzyka przecież działa odprężająco i warto o tym pamiętać. Bez względu na to, czy ślub odbywa się w kościele czy też w urzędzie stanu cywilnego. To znacznie skrócić może czas oczekiwania na rozpoczęcie się obrzędu uroczystości, czyli na rozpoczęcie się samego ślubu. Oczywiste jest, że należy to wcześniej ustalić z orkiestrą, oni sami nie będą się domyślać tego, czego oczekują od nich klienci. Kolejnym częstym błędem jest oczywiście puszczajcie nieodpowiedniej muzyki, zwłaszcza w kościele. Jest to karygodne, ogromny błąd. Po pierwsze trzeba to wszystko najpierw ustalić z księdzem ponieważ może on nie zgodzić się na wynajętą przez was orkiestrę. Ponadto to przecież ksiądz musi zaakceptować repertuary jakie mamy zamiar puszczać w kościele. Ludzie są różnie. A ksiądz to również człowiek, jeden więc bez problemu może zgodzić się na propozycje pary młodej, inny zaś absolutnie może odmówić. Wracając na salę weselą oczywiście należy pamiętać o tym, aby przynajmniej spróbować stawić czoło wymaganiom swoich gości. Zapraszając ich na swoje przyjęcie, zarówno oni jak i para młoda mają pewność że organizatorzy zrobią wszystko co w ich mocy aby udało im się zadowolić przybyłych gości. Nie warto też zbytnio się stresować ponieważ i tak wszyscy zaproszeni będą wiedzieć, że przyszli małżonkowie dołożyli wszelkich starań w celu zaspokojenia ich potrzeb. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, lub usłyszycie że ktoś narzekał nie przejmujcie się tym, absolutnie nie wartol!

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019