Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Każde wesele ma swoją otoczkę oraz zwyczaje bez których nie mogłoby się odbyć. Jednym z nich jest zorganizowanie podziękowania dla rodziców. Można napisać wiersz, czy podziękować spontanicznie na środku sali do mikrofonu lub rodzicom do ucha. Nie ma złych wyborów, więc nie warto zmuszać się do czegoś, co jest wbrew naszemu usposobieniu i introwertycznej postawie. Zatem co wybrać i jakie podziękowania nie tylko dla rodziców, ale również dla dziadków czy gości weselnych się sprawdzą. Czy postawić na rękodzieło, czy jednak kupić drobne upominki?

Podziękowania dla rodziców – wybór muzyki

Na samym początku pewnie ustalicie z zespołem weselnym lub dj-em piosenkę przeznaczoną na podziękowanie dla rodziców. Może być to sztandarowe „Cudownych rodziców mam”. Można też zdecydować się na piosenki dedykowane dla mam i dla ojców osobno. Może być pompatycznie i nostalgicznie, może być też humorystycznie. Wszystko zależy od preferencji Waszych i Waszych rodziców, wszak to Wy znacie ich najlepiej. Można zatem zdecydować się na „A ja wolę moją mamę” albo też bardzo nostalgiczny „List do matki”. Warto jednak zwrócić uwagę na treść piosenki. „List do matki” z pewnością będzie odpowiedni dla tych, których mama nie doczekała wesela i zmarła przedwcześnie, jako pewnego rodzaju upamiętnienie. Natomiast zafundowanie takiej piosenki dla żyjącej mamy będzie faux pas. Z pewnością dobrym wyborem może być utwór „To były piękne dni”. Dla rodziców można wybrać również utwór „Mamo ty czuwałaś”. W zależności od gustu i preferencji z pewnością znajdzie się odpowiedni utwór. Dla taty można wybrać np. utwór „List do T.”. Oczywiście poza rodzicami warto podziękować również dziadkom. W ramach podziękowania dla dziadków można zadedykować im także piosenkę. Może być to utwór: „Radość najpiękniejszych lat” czy „Małe szczęścia”. Jeśli chodzi o specjalne dedykacje dla gości, to warto wybrać po prostu ich ulubione utwory, bądź wykonawców.

Co podarować w ramach podziękowania rodzicom?

Muzyka łagodzi obyczaje i jest balsamem dla duszy, jednak podziękowanie warto rozszerzyć o drobny podarek. Nie musi to być wcale nic drogiego. Znalezienie wielu gotowych upominków dla rodziców dedykowanych na ślub i wesele nie stanowi problemu. Są to zarówno zwoje pergaminu z życzeniami i podziękowaniami, koszulki, kubki, a także długopisy i pióra. Można postawić na wino opatrzone okolicznościową etykietą dla mam i ojców. Jeśli nie ma się ograniczonego budżetu można podarować również biżuterię, choć to już większy wydatek. Prezent można również wykonać własnoręcznie, jeśli lubi się rękodzieło. Może być to coś wydzierganego na drutach, albo wykonanego z masy solnej. Kto powiedział, że prezent nie może mieć kulinarnego, słodkiego charakteru. Dobrym wyborem mogą być miody opatrzone stosowną etykietą okolicznościową, a także czekoladowe telegramy dla rodziców. To zawsze miły podarunek, który na pewno się nie zmarnuje.

Podziękowania dla gości – jak wybrać coś oryginalnego?

Jest taki zwyczaj, że prezenty na wesele nie tylko się otrzymuje, ale również daje. Zatem w ramach podziękowań dla gości można wybrać papierowe pudełeczko ze słodką niespodzianką, wszak chodzi tylko o symboliczny wyraz wdzięczności za przybycie. Oczywiście możliwości jest zdecydowanie więcej. Można zamówić mini telegramy ze spersonalizowanym podziękowaniem, jednak taki prezent może sporo nas kosztować, zwłaszcza jeśli lista gości jest dosyć długa. Można wybrać również coś niby oczywistego, ale jednak wywołującego uśmiech na twarzy, a więc ciasteczko z wróżbą. Trzeba tu oczywiście zadbać, aby wewnątrz znajdowały się same dobre wieści…Warto zadbać również o specjalne podziękowanie dla najmłodszych mogą być to lizaki okolicznościowe albo bańki mydlane. Wiele osób stawia również na ozdobne kamyki w przezroczystych woreczkach. Znalezienie czegoś oryginalnego bywa trudne, jednak nie można się poddawać. Można wybrać również zawieszki charms, a także spinki do mankietów. Jednak to bardziej odpowiednie dla świadka i świadkowej. W przypadku wesela tematycznego można zdecydować się na upominek, który jest odpowiednio stylizowany. W przypadku wesela stylizowanego na dziki zachód gościom można podarować niewielkie kaktusy, czyli rośliny, którym niestraszna susza i mogą wiele przetrzymać, jako oryginalny symbol nieskończonej miłości. Jeśli obawiasz się kolców, to znajdziesz gatunki, które są ich pozbawione, zatem nie będą stanowiły zagrożenia dla palców.

A może fotobudka na wesele?

Oryginalnym pomysłem może być zakup niewielkich drewnianych pudełeczek z tłoczonym napisem podziękowania. W nim goście będą mogli umieścić zdjęcia z ceremonii, a okazją do ich wykonania może być wynajęcie fotobudki na wesele. Dzięki temu można zrobić sobie zdjęcie z każdym gościem. Mogą oni również robić sobie sami zdjęcia, które trafią potem do pudełka wspomnień. Z pewnością będą to nietuzinkowe fotografie zważywszy na niewielką ilość miejsca, a także dostępne dodatkowe gadżety do tworzenia tematycznych fotografii. To niewątpliwie niebanalny pomysł na podziękowanie gościom. Warto również zainwestować w księgę, aby mieć również wyjątkowe wspomnienia dla siebie. W księgę gości mogą wpisywać się wszyscy zaproszeni i zamieszczać w niej życzenia dla młodej pary. Taka kronika może być nawet po latach najcenniejszą pamiątką z tej uroczystości.

Niezależnie od tego ile czasu ma się na zorganizowanie wesela, konieczne jest zorganizowanie przynajmniej niewielkiego podziękowania w formie niematerialnej i materialnej. W końcu chce się, aby wszyscy goście czuli, że naprawdę zależy Wam na ich obecności i dajecie tego wyraz. Wszak wszelkie podarunki są darem serca.

Podobne artykuły

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019