Jak wybrać pojazd ślubny?

Jeśli chodzi o same przygotowania do ślubu istotna rzeczą o którą należy zadbać jest samochód do ślubu. Samochód ślubny jest bardzo ważnym elementem przygotowań i jeśli para młoda chce aby dzień ślubu był naprawdę wyjątkowy warto jest pomyśleć o czymś oryginalnym. Pojazd którym para młoda podjedzie do ślubu powinien być ponadto nietuzinkowy. Przejazd pary młodej musi być szczególny oraz poruszający. Tutaj nasuwa się pytanie, jaki pojazd należy wybrać. Czasem warto podpytać znajomych lub też poszukać inspiracji w internecie apropo tego. Ponadto w internecie znaleźć można wiele naprawdę ciekawych inspiracji oraz konkretnych propozycji. Warto zastanowić się nad tym, na co zwrócić powinniśmy uwagę. Wybór jest bardzo ważny. W końcu tylko raz w życiu, przynajmniej zazwyczaj bierze się ślub, oraz tylko raz ma się okazje jechać do tego ślubu wymarzonym pojazdem. Jeżeli chodzi o wybór pojazdu jakim zamierzam się w te ważną życiową drogę udać, istotne znaczenie ma fakt, jaki dystans musimy nim pokonać.

Pomysły na nietuzinkowy przejazd

Są pary, które decydują się na przykład na rowery lub konie. No niestety jeśli do przejazdu mamy trzydzieści czterdzieści kilometrów, być może dwadzieścia lub piętnaście jest to niewyobrażalne oraz niewykonalne ponieważ zasadniczo zajęłoby to nam zbyt wiele czasu. Pomijając długi zmarnowany czas przyszłych nowożeńców, sami goście mogliby również zacząć się niecierpliwić co w znaczący sposób wpłynęłoby na dalszy przebieg uroczystości. Dlatego właśnie pierwszą rzeczą nad jaką należy się zastanowić jest dystans jaki mamy do pokonania w trasie podróży. Pierwszą trasą jaką należy obrać jest oczywiście podróż z domu Pana Młodego, który przetransportować musi się do panny młodej. Sytuacja może mieć się inaczej jeżeli państwo młodzi już przed ślubem mieszkali we wspólnym domu bądź też mieszkaniu. Następną drogą jaką należy pokonać jest droga do urzędu stanu cywilnego lub też do kościoła. Jeżeli odległości te są dość spore to najlepiej byłoby pokonać je samochodem. Zdecydowanie ten środek transporty sprawdzi się o wiele lepiej niż na przykład konie czy dorożka. Jeżeli chodzi o samochody cabrio, albo inne rodzaju przejazdy ślubne może być różnie jeśli chodzi o pogodę. Bo przecież może padać, może być silny wiatr który zniszczyć może pannie młodej fryzurę lub też makijaż. To mogłaby być prawdziwa katastrofa. Tak samo jest na przykład z różnego rodzaju motocyklami, ponieważ jeżeli planujemy pokonać motocyklem dystans zajmujący na przykład kilkadziesiąt kilometrów z wówczas fryzura panny młodej po prostu może tego nie wytrzymać. Nie chodzi o to, że od razu całą ma ulec zniszczeniu w całkowity sposób, jednakże może po prostu prezentować się nieco gorzej a w dniu ślubu może być to po prostu niedopuszczalne. Są państwo młodzi którzy lubią zaszaleć oraz wybrać na przejazd ślubny nietuzinkowym środkiem transportu. Przy doborze czegokolwiek na nasze wesele, musimy pamiętać o tym, aby łączyć style. Wszystko bowiem powinno być w takim samym stylu. Klimat uroczystości nie powinien odbiegać i być mocno zróżnicowany ponieważ nie wygląda to zbyt ciekawie. Jeżeli chodzi o eleganckie wesela, pasuje do nich na przykład limuzyna, do stylu retro pasuje rower, motor, jeśli chodzi o nawiązanie do czasów komunistycznych, warto było wynająć sobie samochód nawiązujący do tamtych czasów.

Być gwiazdą jeden dzień…

Państwo młodzi często decydują się także na samochody pochodzące sprzed wojny. To bardzo popularne aktualnie. Dużą popularnością cieszą się także limuzyny amerykańskie, ponieważ w takim istotnym w życiu dniu państwo młodzi często mają ochotę, ten jeden dzień w życiu, poczuć się jak gwiazdy filmowe. Pomysłów, inspiracji, ciekawych rozwiązań jest naprawdę wiele. Wiele osób decyduje się również na skutery, motory, rowery. To bardziej oryginalne pomysły, na które nie wiele osób tak naprawdę ma odwagę, ale jednak to przecież do odważnych świat należy, ponieważ jedno jest pewne, goście weselni na pewno na długo zapamiętali by tak wyjątkowy przejazd pary młodej. Dobrą alternatywą jest również oczywiście rower typu tandem, ryksza, to one stanowią dla gości prawdziwe zaskoczenie. Przy okazji nie są one drogie do wynajęcia, a naprawdę są efektowne. Dla osób mających nietuzinkowe poczucie humoru, dobrym pomysłem może być również hulajnoga. Na nią zdecydować mogą się osoby cieszące się niebagatelnym poczuciem humoru i dystansem do samych siebie. Jest to już nieco większe szaleństwo. Kolejną alternatywą jest również piesza podróż, jednakże sposób ten przyda się i będzie rozsądny tylko w przypadku gdy do kościoła jest naprawdę blisko. Spektakularny efekt zapewnił by też na pewno przelot balonem lub helikopterem, lecz w tych przypadkach trzeba mieć pewności że będzie gdzie wylądować aby wszystko naprawdę ładnie nawiązywało do jednego koloru. Wbrew pozorom owa spójność kolorystyczna odgrywa bardzo istotną rolę. Chodzi przecież o efekt, którego ani państwo młodzi, ani goście na długo nie zapomną. To jedyny taki dzień w całym życiu. Dlatego też tak bardzo istotne jest to, aby zadbać o niego jak najlepiej.

Kolejny pomysł weselny

Państwo młodzi, świeżo upieczeni małżonkowie, często mają uszykowane upominki dla swoich gości. Mogą być to ozdobnie zapakowane słodycze, karty z podziękowaniem lub różne drobne gadżety. Możliwości jest naprawdę wiele. Kolejną ozdobą może być oczywiście księga gości. To w nią wpisują się przybili, jest to doskonała pamiątka z tak ważnego dnia. Księga gości może być tradycyjna książka, album, lub też zdjęcia pochodzące z weselnej fotobudki. Rozwiązań może być oczywiście dużo więcej. Wszystko zależy od inwencji twórczej nowożeńców. Oryginalność i pomysłowość, to dwie rzeczy które każdy chce zawrzeć w planie weselnym. Kreatywność łatwo dostrzec.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019