Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Przygotowując się do wesela, wyborów, trudnych decyzji jest naprawdę wiele. Jednym z problemów jest dobranie ślubnego garnituru. Pocieszający jest na szczęście fakt, że wybór tego odzienia nie jest tak trudny jak wybór na przykład sukni ślubnej. Garnitury a także cały ogół męskiej mody na szczęście rzadko ulega zmianom, a już na pewno nie tak gwałtownym jak moda damska. Garnitury ślubne i moda męska nie ulega nagłym, drastycznym metamorfozom, dlatego zawsze warto pamiętać o podstawowych zasadach. To pozwoli uniknąć przykrych gaf, zwłaszcza podczas kreowania ślubnego wizerunku. Bardzo dobrym pomysłem, a już na pewno bardzo mocno gustownym jest dobranie garnituru ślubnego do sukni panny młodej, ponieważ właśnie oznacza to ich związek i dopasowanie.

Jak dopasować garnitur do indywidualnych potrzeb?

Oczywiście nie koniecznie garnitur musi być w tym celu dopasowany, zamiast tego zainteresować możemy się po prostu odpowiednio wybranymi i pasującymi dodatkami. To również dobre i rozsądne. Kreacje jakie w tym ważnym dniu mieć będą na sobie przyszli małżonkowie powinny stanowić spójną całość, powinny się ze sobą łączyć, idealnie pasować. Kolejną rzeczą na której warto jest się w tym wypadku skupić jest to, aby wybrać odpowiedni kolor garnituru ślubnego, czy na pewno powinien być on czarny czy lepiej byłoby postawić na lepszy kolor. Nie koniecznie lepszy ale na pewno inny i bardziej oryginalny od wiecznie noszonego czarnego garnituru. Wszystko zależy również od tego, jaki kolor sukni wybrała sobie panna młoda. Po pierwsze przykładowo do koloru czysto białego ładować będzie na przykład kolor garnituru ciemnogranatowy. Jest wiele innych niezwykle istotnych elementów na które należy zwrócić uwagę, a jest przykładowo styl i fason. Najbardziej popularnym fasonem jest oczywiście fason klasyczny, będący zarazem elegancki, jak i urokliwy. Zdecydowanie jedną z bardziej istotnych rzeczy jest to, że garnitur ślubny uszyty powinien zostać z jak najlepszej jakości materiałów. Nie ma co ukrywać, że goście na pewni zwrócą uwagę na ten aspekt. Najlepszej jakości materiałem jak się okazało jest cienka bawełna. Jest ona o tyle skuteczna, że latem potrafi chłodzić ciało, natomiast zimą je grzeje. Nadaje się więc na każdą porę, i niezależnie od pogody czy też pory roku świetnie wypełni swoje zadanie. Istotnym elementem ślubnego ubrania może być również jedwabna podszewka. Dzięki temu że potrafi dać ona poślizg, zapewnia idealne dopasowanie co jest niesamowicie istotne. Gwarantuje ona poza tym poczucie komfortu, oraz daje także swobodę ruchu. Warto wspomnieć tutaj o tym, że mężczyźni posiadający jak najbardziej ciemną karnacje, gustownie, uroczo i elegancko wygląd mogliby w garniturach o jasnej barwie. Jeżeli ślub brany jest ciepłą porą, chodzi tutaj o lato, popularne jest wybieranie dla siebie garniturów w pastelowych kolorach. Mogą być to odcienie błękitu, beżu, szarości i tym podobnych. Jeżeli przyszły pan młody jest osobą odważną, może postawić na coś konkretniejszego, przykładowo kolor czerwony czy też fioletowy. W takim jednak wypadku wszystkie elementy stroju muszą zostać jak najlepiej zgrane i dopasowane. Wybierając garnitur należy również zastanowić się nad tym, czy będzie on później używany dla nas na sesji zdjęciowej poślubnej.

Garnitur ślubny w sesji zdjęciowej

W takim wypadku nie warto inwestować w błyszczące materiały ponieważ raczej nie wyglądają one najlepiej w świetle fleszy. Ten problem przy pracy da się jednak odpowiednio rozwiązać. Fason całego garnituru musi również odpowiednio pasować do sylwetki Pana młodego. Powinien on być odpowiednio dopasowany. Często warto szyć garnitur u krawcowej lub po prostu oddać go do poprawek ponieważ nie jest łatwo dobrać takiego garnituru jaki naprawdę nam się spodoba do sylwetki. Warto jest jednak spróbować, pochodzić po sklepach, przymierzać i tak dalej. Być może znajdziemy coś co idealnie będzie do nas pasować. Kolejną rzeczą o której nie należy w tym wypadku zapomnieć są marynarki jednorzędowe. Są one o tyle dobre, że nadają się dla każdego typu sylwetki. Nie ma przy tym znaczenia tusza czy też wzrost. Istnieją również marynarki dwurzędowe oraz marynarki trzyrzędowe. Niestety nie pasują one do wszystkich ponieważ w znaczący sposób poszerzają sylwetkę. Tak więc nadawać się one mogą jedynie dla szczupłych mężczyzn. Jeżeli mężczyzna jest wysoki oraz szczupły równie dobrze oraz gustownie wyglądał będzie w marynarce przedłużonej. Jeżeli natomiast mężczyzna należy do mężczyzn szczupłych, lub też posiada większą wagę, zdecydowanie powinien zdecydować się on na na marynarkę krótką,, która zapinana będzie a wszystkie guziki. Innego rodzaju marynarki nie są raczej polecane dla tego typu sylwetek.

Odpowiednie fasony

Należy oczywiście pamiętać o tym, aby garnitur zawsze dopasowany był w odpowiedni sposób do sylwetki. Co więcej przyszli panowie młodzi, którzy cieszyć się mogą wysoki wzrostem nie powinni absolutnie wybierać w tak ważnym dla nim dniu garniturów posiadająćych jasne barwy. Na pewno nie powinny to być garnitury w kolorze białym czy też na przykład beżowym. Krótkie nogi mężczyzn o których wspomniane było powyżej w dość prosty sposób zniwelować można dzięki krótkiej marynarce oraz spodniach nieposiadających mankietów. Dość stylowym dodatkiem do ślubnych garniturów mogą być oczywiście szelki. Są one gustowne, eleganckie, ale też ie zapominajmy o tym że łączą one modę współczesną z odleglejszymi czasami, z przeszłością, z komuną i tak dalej. Należy również pamiętać że garnitur to nie wszystko. Liczy się również koszula i jej odpowiednio dobrany kolor, a także spinki, krawat czy też mucha. Pan młody absolutnie nie może odbiegać od pay młodej. Muszą oni wyglądać pięknie i pasować do siebie idealnie.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019