Jak dobrać dodatki na ślub?

Bez żadnych ogródek, zdecydowanie ślub jest najbardziej emocjonującym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Bez względu na to, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną, stresujemy się przed tym dniem. Po pierwsze oddziałowuje ono na resztę naszego życia. Decydujemy się bowiem na to, aby spędzić resztę życia z jedną osobą. Drugą istotną rzeczą jest to, że zawsze bez względu na wszystko staramy się, aby dzień ten wypadł najlepiej jak tylko się da, w końcu wspominać go będziemy przez resztę życia. W tak ważnym dniu, liczy się dosłownie wszystko, ważny jest wystrój sali, wystrój kościoła, a także ubiór czyli garnitur Pana młodego, suknia ślubna, welon, makijaż, fryzury, paznokcie, buty. No właśnie, nie można więc zapominać o dodatkach.

Zdrowy rozsądek

Oczywiście wszystko powinno mieć swoje granice, po pierwsze należy zachować zdrowy rozsądek. Nie przesadzajmy, nie angażujmy się zbytnio. Jeżeli chodzi o dodatki, najważniejsza w tej kwestii jest jedną, ale za to bardzo bardzo ważna zasada. Nie można przesadzić. Co za dużo to nie zdrowo. Natłok nikomu się nie podoba. Sto razy lepszy jest minimalizm. Oczywiście można to wszystko jakoś wyśrodkować. Wtedy efekt będzie oszałamiający. Wszystko zdecydowanie musi być mocno przemyślane, a także dopasowane do całości, czyli do całego wesela, całego ślubu. Zdecydowanie odpowiednie dopasowanie decyduje o wszystkim. Jeżeli chodzi o dodatki, pozwalające przystroić w oszałamiający sposób wnętrze sali weselnej, zdecydowanie muszą być one dopasowane między innymi do kolorystyki dekoracji, należy podkreślić piękno całego wnętrza, co najważniejsze największym błędem jest przytłaczanie. Dlatego jak już wcześniej wspomniałam, wszystko należy sobie przedwcześnie przemyśleć. Ważne jest również to, aby najlepiej wszystkie pomysłu zapisać sobie wcześniej na kartkę.

O czym warto pamiętać

Lepiej nie mieszajmy różnych stylów. Jeśli idziemy w klasykę, tego się trzymajmy, natomiast jeśli postanowiliśmy postawić na nowoczesność, zostały przy nowoczesności. Pierwszą rzeczą organizacyjną za jaką zabieramy się przy organizacji wesela, są oczywiście zaproszenia ślubne. Kiedy już uda nam się je wszystkie rozdać, pora zastanowić się między innymi nad oprawą graficzną całej uroczystości. Tą oprawą są właśnie ślubne dodatki. Kwestia dodatków zasadniczo wydawać się może całkiem prosta. Jednak nie zawsze tak jest. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nas elementy w odpowiedni sposób współgrały ze sobą. Wszystko musi do siebie pasować. W przeciwnym razie możemy narazić się na szwank i zniszczenie całego wesela i wspomnień. Niby mówi się że najważniejsza jest oczywiście miłość, dwoje ludzi którzy idą ze sobą do ołtarza, dwoje ludzi, którzy planują spędzić ze sobą resztę życia, dwoje ludzi, którzy planują założyć ze sobą rodzinę. Oczywiście, w całej tej uroczystości to jest najważniejsze, jednakże aby zapamiętać całe to ważne wydarzenie w jak najlepszy sposób, warto jest zadbać właśnie o dodatki. Równie ważne jest to, aby dodatki współgrały stylistycznie z całą tematyką wesela. Przykładowo właśnie dodatki powinny pasować do zaproszeń. Pierwszym przykładem weselnych dodatków są winietki. Zdecydowanie jest to najbardziej popularny ślubny dodatek. Co ciekawe, pojawia się on na większości weselnych stołów.

Ślubne dodatki

Winietki to nic innego jak karteczki zawierające imiona oraz nazwiska gości. Pomagają one w tym, aby goście wiedzieli w jakim miejscu powinni usiąść. Coraz popularniejsze stało się to, że państwo młodzi oprócz winietek decydują się na plany stołów. Przydaje się to właśnie wtedy, gdy planujemy zaprosić na imprezę większą liczbę gości. Ponadto numery stołów, które również są coraz bardziej popularne, mogą pełnić również funkcję dekoracyjną. Coraz popularniejsze w ostatnim czasie stają się także znane nam wszystkim bufety. Chciałam tutaj nawiązać do tego, że skłoniło to ludzi do utworzenia etykiet zawierających nazwy dań. Zdecydowanie jest to niezwykle przydatne rozwiązanie. Najbardziej tego typu gadżety przydają się wtedy, gdy postanowiliśmy podać naszym gościom dania niecodzienne, takie, których mogą nie znać. Warto również rozdzielić te karteczki na dania wegetariańskie, alergiczne i tym podobne. Goście będą zachwyceni, szczególnie wegetarianie i alergicy. Zamiast etykiet, popularne w ostatnim czasie stało się również tworzenie dostępnego dla gości weselnego menu. Tego typu menu kładzie się na stole, lub też bezpośrednio na talerzu gości. Dzięki szczegółowemu zapoznaniu się przez gości daniom, nie będą mieli oni problemu z wyborem tego co chcą zjeść. Ponadto będą mogli rozplanować co mają ochotę zjeść i ile mogą zjeść, ponieważ tego typu menu zawiera również godziny podania poszczególnych dań. Dzięki temu mimo przerw w zabawie, które często robią sobie goście, będą mieli oni pewność że nie ominie ich ulubiony deser bądź danie. Podobnie jest w kwestii alkoholi, kiedy to goście też chcieliby wiedzieć, co może zaserwować im wynajęty przez nowożeńców barman. Dlatego też alkohole również powinny zostać ujęte w weselnym menu.

Standy weselne

Kolejną rzeczą, która cieszy się coraz większym powodzeniem, oraz popularnością są standy. Mogą mieć one różny format. To oczywiste. Co więcej, mogą być one wykonane na sztywnym lub miękkim papierze, na papierze ozdobnym, na płytach bądź też w ramkach. Standy doskonale spełnić swoją rolę mogą między innymi jako tablica powitalną dla gości. Można zamiast tego umieścić na nich ogólnodostępne menu lub też weselny harmonogram. Co więcej są one elementem wystroju wnętrza sali weselnej. Pamiętajmy że jest to wesele, a państwo młodzi mają w zwyczaju dziękować przybyłym gościom za to, że uczestniczyli oni w tak ważnym dla nich dniu. Dlatego też tak ważne okazać się mogą podziękowania dla gości. Wesele to najważniejszy dzień w życiu każdego człowieka, dlatego też postarajmy się wszystko odpowiednio wyważyć, aby nie przesadzić.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019