Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Wybór atrakcji na wesele może być związany ściśle z fotografią i filmem, nie tylko wtedy, gdy tematem przewodnim wesela jest kinematografia, czy ikony kina. Wesela tematyczne wciąż zyskują na popularności, a wraz z nimi coraz bardziej wyszukane atrakcje dla gości. Choć fotobudka nie jest nowym wynalazkiem, to obecnie przeżywa swój renesans. Z kolei funbook to swego rodzaju nowość wśród ciekawych dodatków na wesele. Zatem, w co warto zainwestować oraz jakie inne ciekawe atrakcje można spotkać na weselu?

Fotobudka – atrakcja na weselu dla małych i dużych

Do sprawnego działania fotobudki potrzebny jest niewielki kąt i blisko położone obok niego gniazdko elektryczne. Ten wynalazek z początku ubiegłego wieku, który swoje początki święcił, a jakże by inaczej w Hollywood obecnie przeżywa prawdziwy come back. Postawienie fotobudki na weselu to gwarancja świetnej zabawy przez kilka godzin. Warto zadbać o to, by goście zauważyli tę atrakcję i chcieli z niej skorzystać, zatem warto zatrudnić również animatora, który zachęcał będzie zarówno do wspólnych fotek z Państwem Młodym, jak i wykonywania pamiątkowych zdjęć. Jeśli inwestuje się w fotobudkę to warto pomyśleć o niewielkich pudełeczkach, w których goście będą mogli schować wywołane fotografie. Warto wiedzieć, że w fotobudce zdjęcia można wywołać niemal natychmiast, a dodatkowo można ustalić liczbę odbitek, np. na dwie. Wtedy jedne mogą trafić do księgi gości wraz ze stosownym wpisem, jako pamiątka dla panny młodej i pana młodego, natomiast drugą mogą zachować goście jako pamiątkę z wesela. Dzięki temu nie trzeba silić się na bardziej lub mniej udane upominki jako podziękowania. Zdjęcia z fotobudki można wydrukować w kilku formatach, zarówno takim, który zmieści się do portfela, jak i klasycznym, odpowiednim do włożenia do ramki.

Nagraj filmik i zostań bohaterem mini książki

Ciekawą alternatywą dla fotobudki jest funbook. To urządzenie, które rejestruje krótkie filmiki, a następnie na ich podstawie drukuje fotografie klatka po klatce. Filmy trwają maksymalnie 7 sekund. Można nagrać dowolną treść, a następnie ruchomy obraz zamienia się w stateczny obraz, czyli dokładnie odwrotnie niż miało to miejsce w przypadku początków kina. Owy obraz po przekartkowaniu ożywa i staje się ruchowy, niemal jak na filmie. Taka mała książeczka także może zostać wydrukowana dwukrotnie. Będzie świetną pamiątką dla gości weselnych. Podziękowania dla gości zawsze stanowią trudność. Znalezienie czegoś odpowiedniego, co nie będzie kiczowate ani oklepane jest coraz trudniejsze, choć wiele osób w tej kwestii wykazuje się ogromną kreatywnością. Wybiera nie tylko funbooki ale również gazety weselne.

Gazeta weselna – oryginalny pomysł na podziękowanie dla gości

Ciekawą atrakcją na weselu, obok kącika kawowego czy barowego może być strefa prasowa, gdzie każdy gość będzie mógł pobrać gazetę weselną. To stosunkowo nowy pomysł, który zyskuje coraz więcej zwolenników. W gruncie rzeczy, to co znajdzie się w środku zależne jest od przyszłych małżonków. Zwykle są to wywiady z rodzicami, a także krótkie życiorysy państwa młodych, historia ich poznania i właściwie wszystko, co przyjdzie do głowy. Mogą w niej znaleźć się również rubryki stale pojawiające się w gazetach, takie jak rebus, krzyżówka z weselnym hasłem bądź też dział sportowy, czy muzyczny, w którym nowożeńcy dzielą się z gośćmi swoimi zainteresowaniami. Nie może zabraknąć również rubryki z dowcipami. Oczywiście na stronie tytułowej musi znaleźć się zdjęcie Państwa Młodych. Może być również parę słów od świadków, a także opis atrakcji weselnych, czy wywiady z artystami. Oczywiście treścią takiej gazety musi się zająć narzeczeństwo. Zatem jest potrzebne sporo czasu, aby wszystko można było zebrać. Wykonaniem zajmie się profesjonalna firma, która świadczy takie usługi. Jeśli samemu nie potrafi się pisać, zawsze można zatrudnić kogoś, kto ma do tego smykałkę i pomoże stworzyć ciekawą gazetę weselną.

Co jeszcze nowego w kwestii atrakcji weselnych?

Ciekawą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dziecięcych gości może być carving. To sztuka wykonywania kwiatów i ozdób poprzez wycinanie ich w owocach. Najlepiej do tego celu sprawdzają się arbuzy, ale nie tylko. Goście po obejrzeniu pokazu carvingu mogą sami spróbować swoich sił, a także zjeść wykonane przez profesjonalistę dzieło sztuki kulinarnej. Wśród atrakcji, które nie są nowościami, ale jednak podobnie jak fotobudki przeżywają drugą młodość są zabawy w karaoke. To świetna zabawa dla wszystkich gości i możliwość zaproszenia do niej także tych, którzy nie tańczą w czasie wesela. Swoistym novum jest również zatrudnianie animatora zabaw na wesele. Oczywiście nie jest to nic nowego, ale do tej pory z takiej możliwości korzystali głównie rodzice, organizując przyjęcia dla swoich dzieci w większym gronie. Na weselu zwykle dzieci się nudziły, a co bardziej opiekuńcze dla gości pary starały się znaleźć taką lokalizację, gdzie przed domem weselnym znajdował się plac zabaw dla dzieci. Niemniej jednak zabawa nudziła się dzieciom po pewnym czasie i zniecierpliwione pytały rodziców, kiedy wreszcie wrócą do domu. Dzięki zaangażowaniu w wesele animatora zabaw dzieci zapominają o tym jak upływa czas, gdyż są stale zajęte i zaciekawione. Jeśli dzieci jest naprawdę sporo, a chce się im zapewnić atrakcje na najwyższym poziomie to dodatkowo trzeba znaleźć dla nich salę, gdzie będą mogły bawić się w towarzystwie animatora i rodziców. Dla najmłodszych dzieci konieczne jest zapewnienie również miejsca na drzemkę. Dzięki zadbaniu o drobne szczegóły i atrakcje na weselu można zapewnić wszystkim gościom doskonałą zabawę, którą będą wspominać jeszcze przez bardzo długi czas.

Podobne artykuły

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019