Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

W myśl polskiej zasady nawet w dniu ślubu trzeba się pokazać, wszak oszczędność w tym wyjątkowym dniu absolutnie nie jest wskazana. Zatem, gdy narzeczeni wybiorą już sale, stroje ślubne to koniecznie należy też pomyśleć o samochodzie. W końcu do ślubu trzeba podjechać z klasą. A tak klasa może być bardzo kosztowna, gdyż wypożyczenie nowoczesnego samochodu do tanich nie należy.

Biała limuzyna – hit, czy kit

Jeszcze w latach 90-tych podjechanie do ślubu białą limuzyną było szczytem marzeń wielu par. Cóż obecnie ten pomysł nie wydaje się najlepszy. Ogólnie jest to synonim kiczu. Zatem z tego pomysłu zdecydowanie lepiej zrezygnować. Owszem można pomyśleć o limuzynie w kolorze czarnym, która jest już lepszym wyborem. Można również postawić na limuzynę w nowoczesnym stylu. Może być to limuzyna typu hummer, która pomieści nie tylko młodą parę, ale i najważniejszych gości. Jeżeli lubicie tetro i klasykę to polecamy wam Lincolna Excalibur, który jest 8 osobowy, czy też Lincolna Town Car. To oryginalność w najlepszym wydaniu, która jest niezwykle stylowa, ale niestety też droga. Ale i w tym przypadku ceny są bardzo wysokie, wynajęcie 13 metrowego hummera to koszt ponad 2100 złotych, zatem całkiem sporo. Jednak bądźmy szczerzy, na ślubie i weselu nie należy oszczędzać.

Coś dla miłośników szybkich samochodów

Mężczyźni kochają szybkie samochody, zatem zamiast klasycznego auto warto zdecydować się też na dwuosobowy samochód. Może to być zabytkowy Pininfarin 124 Spider, bądź także porsche. Możliwości jest naprawdę sporo. Takie auto oczywiście kieruje pani młoda, bądź też pan młody. Gdy pogoda dopisuje można wybrać też samochód ze składanym dachem. Warto jednak wiedzieć, że wynajęcie takiego samochodu wcale nie jest tanie. W województwie małopolskim ceny oscylują na poziomie 300 zł za godzinę tej przyjemności, co jest dosyć sporą kwotą. W cenie znajduje się już przystrojenie i ślubna tablica. Jeżeli jesteście miłośnikami jednośladów to zamiast szybkiego samochodu możecie zdecydować się motor, czy też ścigacz. Jeżeli posiadacie jednoślad, to wystarczy go tylko odpowiednio przystroić i gotowe. To na pewno bardzo oryginalna opcja, jednak pamiętajcie o jeden rzeczy, że w tym przypadku pogoda musi dopisywać, bo w innej sytuacji białą suknia zmieni się raczej w wersję brązową.

A może bryczka

Jeżeli chcecie się wyróżnić to również możecie postawić na coś zupełnie innego, czyli bryczkę. Wypożyczenie dorożki nie jest pospolite. Ale też nie zawsze jest możliwe. Otóż jeżeli taki pomysł wam się podoba, to musicie najpierw sprawdzić czy przejazd dorożki z końmi jest dozwolony w danym terenie. Ponadto pewną przeszkodą może być tez pogoda oraz oczywiście cena
Otóż w tym przypadku trzeba liczyć się z kosztem wynoszącym średnio 2000 złotych, co w sumie nie jest małą kwotą. Ponadto takie rozwiązanie jest też wątpliwe etycznie. Otóż warto zastanowić się czy nie jest to tylko fanaberia. Owszem jeżeli macie zaprzyjaźnionych dorożkarzy, którzy dbają o dobrostan zwierząt, to ten pomysł jest całkiem ciekawy.

Coś dla gości – czyli o wynajmie autobusu zdań kilka

Warto również zastanowić się na wynajęciem autobusu dla gości. Oczywiście jest to dodatkowy koszt i większe obciążenie budżetu, ale jednocześnie zyskujemy pewność, że goście dotrą na czas, zatem pierwszy taniec, odbędzie się gdy wszyscy już będą obecni na sali. Ponadto to także dobra opcja, szczególnie gdy zapraszamy gości z dalszych rejonów Polski, co pozwoli uniknąć błądzenia w celu szukania sali. To także doskonała opcja dla starszych gości, czy też tych, którzy nie są zmotoryzowani. Taki autobus wcale nie musi być też pospolity. Zawsze można zdecydować się na model amerykański, czyli school bus. Wynajęcie autobusu wraz z kierowcą jest też bardzo ważne z innych powodów. Dzięki takiemu rozwiązaniu para młoda nie musi się obawiać, że któryś z gości wsiądzie za kierownicę po alkoholu. Cena wynajęcie autobusu wraz z kierową zależy od ilości kilometrów przejechanych, ale również od modelu pojazdu, który zdecydujecie się wynająć

O czym należy pamiętać szukając samochodu do ślubu

Otóż znalezienie odpowiedniego samochodu do ślubu wcale nie jest łatwe. Warto, aby samochód pasował do całej oprawy i stylu uroczystości. Warto też wiedzieć, że wynajem nowoczesnych aut to koszt nawet kilku tysięcy złotych, ponadto nie należy tego zostawiać na ostatnią chwilę, gdyż terminy bywają odległe. Należy też podpisać umowę i wpłacić zaliczkę, co pozwoli zniwelować ryzyko, że usługodawca zrezygnuje z wynajmu pojazdu. Jeżeli zamierzacie zrezygnować z samochodu na rzecz motocyklu to oczywiście musicie wiedzieć, że pewną przeszkodą jest w tym przypadku pogoda, warto więc mieć plan B. Zawsze można poprosić znajomego, czy nawet wykorzystać swój samochód. Warto go tylko delikatnie przystroić, ewentualnie zamontować odpowiednie tablice. Możliwości jest naprawdę sporo. Można również zdecydować się na autobus szkolny w amerykańskich stylu, czy nawet brytyjską taksówkę.

Możliwości jest naprawdę sporo. Wszystko zależy od waszego gustu oraz oczywiście budżetu, ale i zainteresowań. Są młode pary, które stawiają na dizajn i wybierają ultra okazałe samochody typu hummer, gdzie przepych jest na pierwszym miejscu, ale są i takie które zdecydowanie bardziej wolą klasykę, retro i zabytkowe samochody. Można również zdecydować się na coś oryginalnego i pojechać do ślubu fiatem 126p, czy nawet polonezem. Taka opcja pewnie wywoła uśmiech na ustach gości, ale jednocześnie to gwarancja świetnej zabawy. Jeżeli organizujecie ślub i wesele w plenerze to możecie zdecydować się na bryczkę z końmi, bądź też jechać do ołtarza na koniu, pod warunkiem że jesteście dobrymi jeźdźcami. Kolejna opcja to oczywiście motocykl.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019