Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Moment od powiedzenia „tak” w romantycznej atmosferze do dniu ślubu przebiega jak przejażdżka na górskiej kolejce. Jest tak wiele rzeczy do załatwienia, a czas pędzi nieubłaganie. Ponieważ poza przygotowaniami toczy się normalne, prozaiczne życie, codzienna praca i obowiązki, to na ogarnięcie wszelkich kwestii związanych ze ślubem jest ciągle zbyt mało czasu. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zatrudnienie wedding plannera, albo bardziej swojsko brzmiącego konsultanta ślubnego. Czy jednak jest to dobry pomysł?

Ślub w nietypowym miejscu – wedding planner z pewnością da radę

Praca konsultanta ślubnego jest czasem jak mission immposiible, jednak koniec końców pragnienia przyszłych małżonków muszą zostać spełnione. Czasem dotyczy to zorganizowania ślubu i wesela w nietypowym miejscu. Wesela w plenerze w miesiącach letnich są bardzo popularne, a i śluby na świeżym powietrzu są coraz częściej organizowane, także dzięki zmianie prawa w tej kwestii. Teraz urzędnik stanu cywilnego, a w sprzyjających okolicznościach także ksiądz może udzielić ślubu w plenerze. Jednak uzyskanie zgody to duże wyzwanie, gdyż trzeba ją uzyskać od biskupa w danej diecezji. Zatem najpierw konieczne jest udanie się po stosowny wniosek do proboszcza i przekonanie go, o słuszności takiego wyboru. Jeśli ksiądz jest otwarty to nie będzie stawiał przeszkód, jednak zgoda musi przyjść „z góry”. tutaj może być duża rola wedding plannera. Wybierając taką osobę, mając już z tyłu głowy marzenie o ślubie w plenerze, warto poszukać takiej, której udało się zrealizować już taki ślub. Takich ślubów w Polsce nie odbywa się wiele, ze względu na to, że przyszli małżonkowie często otrzymują odpowiedź odmowną. Warto wiedzieć, że cały proces uzyskania zgody może bardzo długo trwać, a z wnioskiem trzeba wystąpić na co najmniej rok przed ślubem, a biorąc pod uwagę, że organizacja takiego ślubu i wesela jest trudnym logistycznie przedsięwzięciem, nawet przy zaangażowaniu konsultanta ślubnego, to nawet wcześniej. Trzeba bowiem wybrać godne miejsce na ceremonię, a także zaplanować budowę ołtarza, najlepiej zadaszonego, wszak pogoda może być różna, nawet latem. Na zaproszeniach trzeba poprosić gości o zabranie ze sobą parasolów przeciwsłonecznych lub okularów, albo parasole zapewnić im samemu. Wiadomo, że w razie deszczu będą chroniły ich również przed przemoczeniem. Zdarzają się i bardziej osobliwe miejsca na zawarcie sakramentu, np. pod wodą czy w czasie skoku ze spadochronem. Jednak poza zgodą, trzeba jeszcze znaleźć odważnego księdza, który się tego podejmie. Zazwyczaj jednak ze względu na powagę sakramentu księża jeśli zgadzają się na taką opcję, to w charakterze symbolicznym, po ceremonii zorganizowanej w kościele. Jednak sam plener coraz częściej nie stanowi już problemu, wszak Bóg jest wszędzie, a wszystko jest jego stworzeniem. Skoro Msze z okazji ważnych uroczystości czy Bożego Ciała mogą odbywać się w plenerze, to dlaczego nie ślub? Taki pogląd popierają duchowni idący z duchem czasu. Jeśli chodzi o Urzędników Stanu Cywilnego, to również coraz częściej są otwarci na takie nowości.

Przygotowanie wystroju od A do Z

Często przyszli małżonkowie nie mają czasu na bardzo dokładne wybieranie wystroju sali weselnej, czy podziękowań dla gości, dlatego większość tych kwestii powierzają wykwalifikowanej osobie. Konsultant ślubny na przygotowaniach zna się jak mało, kto a więc może zadbać o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Zatem każdy wedding planner ma zwykle przygotowane propozycje, co do wyglądu wiązanek ślubnych, wystroju sali, a także rodzaju podziękowań dla gości, wystroju kościoła, bądź miejsca, gdzie ma odbyć się ceremonia, a nawet wyglądu tortu ślubnego, który najczęściej zamawiany jest poza miejscem, gdzie odbywa się wesele. Zatem organizując ślub i wesele w określonym stylu Państwo Młodzi mogą bardzo szybko ustalić szczegóły na podstawie przedstawionych propozycji, bądź przedstawić własną koncepcję, która następnie rozwijana jest przez wedding plannera. Choć osobiście nie trzeba się właściwie niczym zajmować, to jednak kwestia decyzji zawsze pozostaje w gestii przyszłych małżonków, zatem w zależności od stopnia zdecydowania, muszą oni tak czy siak spotkać się z konsultantem ślubnym kilka, a w skrajnych przypadkach nawet kilkanaście razy. Plusem jest jednak, że można zażyczyć sonie naprawdę wiele niecodziennych rzeczy, pamiętając, że im dziwniejsze zachcianki, tym cena za usługę wzrasta.

Konsultant ślubny zadba o jednolity wygląd druhen i gości

Wesele w angielskim czy amerykańskim stylu? Dla wedding plannera nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście w takim przypadku, gdy Panna Młoda decyduje się na druhny, czy dzieci sypiące kwiaty, to konsultant musi zadbać o ich jednolity wygląd. Zatem konieczne jest tutaj uszycie kreacji na miarę, bądź przynajmniej zadbanie o jednolitą kolorystykę i podobny styl kreacji. Para młoda może zażyczyć sobie, by goście przyszli ubrani w określonym kolorze. Ostatnio jest to bardzo modne. Zatem wedding planner musi zadbać, by wszystko było jak należy i nikt nie wyłamał się ze schematu.

Planowanie ślubu i planowanie wesela – czy możesz ogarnąć to samodzielnie?

Poza tym, że w planowanie uroczystości ślubnej powinni być zaangażowani oboje narzeczeni, to jednak muszą mieć kogoś do pomocy, gdyż samodzielne ogarnięcie wszystkiego nie jest możliwe. Jeśli zatrudnienie konsultanta ślubnego to zbyt duży wydatek, zwłaszcza, że przed ślubem ich nie brakuje, to dobrze jest zaangażować swoją mamę, siostrę, czy przyjaciółkę, kogokolwiek, kto czuje się na siłach podjąć się tego zadania. Oczywiście takiej osoby nie można nadmiernie obarczać, jednak na pewno w kwestii doradztwa pomoc będzie nieoceniona, zwłaszcza, że panny młode bywają bardzo niezdecydowane. Wybór sukni ślubnej, bukietu, menu na wesele, czy sali weselnej, a także pomoc przy rozsadzeniu gości. Najlepiej wszystkie kwestie podzielić pomiędzy kilka osób, jeśli to możliwe. Wesele organizowane bez konsultanta ślubnego też może być niezapomniane.

Podobne artykuły

Jak wybrać zaproszenia na wesele?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać świadka na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać dodatki na ślub?

Dodany 27 maja 2020

Jak wybrać pojazd ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór muzyki na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Jak dobrać sobie garnitur ślubny?

Dodany 27 maja 2020

Wybór sali na przyjęcie weselne

Dodany 27 maja 2020

Wybór sukni ślubnej

Dodany 27 maja 2020

Znaczenie fotografii ślubnych w życiu

Dodany 27 maja 2020

Cała organizacja przyjęcia weselnego

Dodany 27 maja 2020

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019