Atrakcje na wesele, czyli co wybrać, aby uatrakcyjnić przyjęcie weselne

Wesele ma być wspaniałą zabawą nie tylko dla nowożeńców, ale również dla zaproszonych gości. Każda Młoda Para chce, aby bawili się jak najlepiej, dlatego na kilkanaście miesięcy przed planowanym ślubem zaczyna wszystko organizować. Niektórzy nawet śmieją się, że przygotowań jest tak wiele, że para czasem zdąży rozstać się zanim do ślubu dojdzie. To oczywiście tak pół żartem, pół serio. Faktem jest jednak, że bywają przypadki wcale nie pojedyncze, że zamówiona przed dwoma czy trzema laty sala weselna zostaje wykorzystana do ślubu, ale z innym wybrankiem. Nie tylko salę weselną w atrakcyjnym miejscu trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Także atrakcje na wesele są często wybierane znacznie wcześniej. Niektórzy artyści i performerzy mają bowiem zaplanowany kalendarz nawet na dwa lata do przodu i wpasowanie się w niego często graniczy z cudem. Niemniej jednak pomoc konsultanta ślubnego lub dobrego rodzinnego organizatora może być nieoceniona i spowodować, że znajdzie się kogoś równie dobrego na zastępstwo.

Jakie atrakcje weselne wybrać? – najpopularniejsze i sprawdzone

Są takie atrakcje weselne, które zawsze się sprawdzają, a należą do nich stoły tematyczne. Zatem organizując wesele latem można wybrać budkę z lodami postawioną na zewnątrz lub na sali. Taka atrakcja sprawdzi się rzecz jasna również na weselu organizowanym w plenerze. Warto również wybrać stół kawowy, jednak jeszcze lepiej jest zatrudnić przy nim profesjonalistę, może nie na cały czas wesela, ale przynajmniej pierwszych kilka godzin. Pokazy baristyczne są niezwykle atrakcyjne dla gości, którzy nie tylko mogą spróbować niecodziennych kawowych esencji i poczuć niepowtarzalny aromat, ale również podziwiać jak zręcznie barista wykonuje dowolne zdobienia na kawie. Aż żal wypić! Innym pomysłem mogą być pokazy barmańskie. One również przyciągają uwagę gości. Mogą spróbować najbardziej popularnych, a także spersonalizowanych drinków przygotowanych przez profesjonalistów. Im większe wesele, tym więcej barmanów jest potrzebnych, zwłaszcza, jeśli wielu gości jest chętnych na spróbowanie mistrzowskich trunków. Z reguły jednak dwóch barmanów jest w stanie obsłużyć średniej wielkości wesele na kilkadziesiąt osób.

Oryginalne atrakcje weselne

Wybierając atrakcje na wesele można postawić również na te bardziej niecodzienne. Mogą być to np. pokazy iluzjonisty, które są szczególnie polecane, gdy na weselu ma być sporo dzieci, a nie zatrudnia się animatora zabaw. Można również wybrać pokazy kuglarzy, żonglerów, czy połykaczy ognia. Oczywiście te ostatnie atrakcje mimo wszystko powinny odbywać się na zewnątrz. Można również zdecydować się na pokazy sztucznych ogni z napisami dedykowanymi dla młodej pary, bądź podziękowaniem dla gości. Ciekawym pomysłem są także świetlne lampiony, jednak warto pamiętać, że nie wszędzie można je puszczać, zatem warto sprawdzić to wcześniej. Dla wielbicieli sztuki atrakcją może być również osoba, malująca obraz na żywo w czasie wesela. To dosyć nowa atrakcja, która zdobywa swoich zwolenników. Interesującym pomysłem będzie także zaangażowanie karykaturzysty.

Tradycyjne atrakcje weselne

Wśród atrakcji niecodziennych, dla niektórych czasem kiczowatych, ale wszystko jest kwestią gustu, są także tradycyjne atrakcje weselne. Jedną z nich jest po prostu dobra muzyka. Żadne fajerwerki czy sztuczki magiczne, nie zastąpią udanej zabawy na parkiecie. Dlatego istotną kwestią jest zatrudnienie jak najlepszego zespołu albo DJ-a. Warto posłuchać ich wcześniej, aby nie wynajmować usług w ciemno, gdyż może to prowadzić do ogromnego rozczarowania. Wiele osób angażuje także wodzireja, ale nie jest on konieczny jeśli DJ lub członek zespołu muzycznego przejawia cechy osoby, która potrafi rozkręcić każdą imprezę. Niezbędne będzie zatem uzgodnienie zabaw prowadzonych prze DJ-a, członka zespołu lub wodzireja. Są one niewątpliwym urozmaiceniem tańców na parkiecie, zwłaszcza dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pląsach. Tutaj warto wybrać sprawdzone zabawy zręcznościowe, a także odrobinę tych humorystycznych, przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dla par. Zatem kluczem do udanego wesela będzie obecność „Labado”, „Kaczuszek”, „Karety” czy też tańca na gazetach bądź zabawy w znikające krzesła. Ważne by zabawy dopasowane były do temperamentu gości i w żaden sposób nie wywoływały u nich zażenowania. Zatem wszelkie zabawy, gdzie można spowodować narobienie bałaganu, a przy tym również zbrudzenie ubrań przez zaproszonych gości są niewskazane. Oczywiście na weselu nie może zabraknąć początkowego przywitania młodych chlebem i solą, wspólnego zbijania kieliszków i sprzątania tego, co z nich pozostało, a następnie wspólnego toastu. Pierwszą atrakcją dla wszystkich gości, która wpisuje się w tradycję weselną jest rzecz jasna pierwszy taniec nowożeńców. Tylko od nich zależy na ile będzie on ciekawy dla gości. Dobrze jeśli para ma tu sporo poczucia humoru, gdyż wtedy już od samego początku wesela rozluźnia się atmosfera.

Ważny jest umiar

Tak naprawdę jest wiele atrakcji weselnych na które można się zdecydować. Wśród nich jest także czekoladowe fondue, fotobudka, czy wystawiona księga gości. Możliwości na udaną zabawę jest co niemiara. Ważny jest jednak umiar. Trzeba pamiętać, że przeładowanie wesela zabawami i atrakcjami może być w pewnym momencie męczące dla zaproszonych gości. Z pewnością nawet jeśli nie zainwestuje się w fotobudkę, to warto mieć przy sobie akcesoria, takie jak maski, peruki i inne gadżety, które można potem wykorzystać w zabawach. Któż bowiem nie lubi solidnej dawki humoru? Warto zatem dobrze przemyśleć kwestię atrakcji na wesele i odpowiednio wypośrodkować ich dawkowanie, wszak goście przyszli również po to, aby coś zjeść i porozmawiać.

Podobne artykuły

Krótki poradnik o organizacji ślubu

Dodany 8 maja 2019

Wybieramy najlepsze kreacje ślubne

Dodany 8 maja 2019

Czym do ślubu – czyli poradnik motoryzacyjny dla narzeczonych

Dodany 8 maja 2019

Ślub i wesele w plenerze – jak zorganizować?

Dodany 8 maja 2019

Fotobudka, funbook i inne atrakcje – czyli o nowościach na weselu

Dodany 8 maja 2019

Lista prezentów ślubnych – fanaberia czy przydatny wynalazek?

Dodany 8 maja 2019

Przysięga małżeńska – jak uczynić najważniejszy moment niezapomnianym?

Dodany 8 maja 2019

Wybór menu na wesele – kuchnia polska, regionalna, a może japońska?

Dodany 8 maja 2019

Bo ślub nie musi być pompatyczny. Czyli o ciekawych pomysłach na ten wyjątkowy dzień

Dodany 8 maja 2019

Zaproszenia ślubne – nowoczesność kontra klasyka

Dodany 14 kwietnia 2019

Ślubny dress code, czyli krótki poradnik dla panny młodej i pana młodego

Dodany 14 kwietnia 2019

Wybierz wymarzoną suknię ślubną

Dodany 10 kwietnia 2019

Zabawy weselne – jakie wybrać, aby goście dobrze się bawili i nie czuli zażenowania?

Dodany 10 kwietnia 2019

Podziękowania dla gości, rodziców i dziadków – jak dobrze wszystko zorganizować?

Dodany 10 kwietnia 2019

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Dodany 10 kwietnia 2019

Jak poradzić sobie z rozsadzeniem gości? – winietki będą koniecznością

Dodany 9 kwietnia 2019

Zespół na wesele czy DJ? – odwieczny dylemat

Dodany 9 kwietnia 2019

Jaki samochód wybrać do ślubu w określonym stylu?

Dodany 9 kwietnia 2019

Fotobudka czy fotograf – w co zainwestować organizując ślub i wesele?

Dodany 9 kwietnia 2019